Ples Bemagra


27. 1. 2017

Na otázky odpovídala Jiřka Brabcová, která spolu s Růženkou Kubátovou tvořila mnoho let osvědčený tandem pořadatelek všech možných společenských akcí v Bemagru. S nimi nebyla o legraci nouze. A proč ten čas minulý? Inu proto, že Růženka se v červnu loňského roku odebrala do důchodu a tak ji v Bemagru vítáme již jen jako milou návštěvu. Při organizaci plesu však obě energické ženy znovu spojily své síly a oblíbený ples se tedy mohl opět konat.

Kolikátý ročník jste spolu s Růženkou pořádaly?

Úplně jistá si nejsem, ale myslím, že osmý. První ročník byl v roce 2010. (Jiřka má dobrou paměť, po ověření jsme zjistili, že to bylo opravdu tak. - pozn. red.)

Baví tě to ještě?

Ptáš se moc brzy po plese.

Co je na přípravě nejnáročnější?

Celkově je to náročné, ale největší starosti máme se zajištěním soutěže o ceny. Nejhorší je finále, aby byly všechny výhry popsané, aby vše sedlo a aby vyhlášení proběhlo v pořádku. Zato výzdoba sálu nás baví.

Jaká byla letos účast?

199 platících a asi šest organizátorů.

Jaký byl mezi nimi podíl lidí z Bemagra?

Asi tak 80% včetně rodinných příslušníků.

Byly letos nějaké změny či překvapení?

Letos to bylo s EET a mile nás překvapilo, jak byli na place připravení, šikovní a jak to odsýpalo. A to přitom vystavovali účtenku ke každému nápoji.

Jaké se k tobě donesly ohlasy?

Slyšela jsem samé dobré.

A co ty? Užila sis to?

Ale jo. Když padla poslední výhra, tak mi spadl kámen ze srdce, ale do té doby jsem byla jako na trní. Takže asi tak od půlnoci.

Půjdeš do toho za rok znovu?

Asi jo, ale to už bude opravdu naposledy. Pak už by mělo EET začít platit i pro nás, a to si teda neumím představit, že bychom měli vydávat účtenky ke každému lístku do soutěže.

Děkuji za rozhovor.