Jarní den s preparáty


29. 3. 2016

Období kolem Velikonoc je čas příznivý pro vykopání preparátů uložených k zimnímu spánku. Letos byl tento společensko-pracovní den naplánován hned po velikonočním pondělí. Původní předpověď chladného a deštivého počasí se naštěstí nepotvrdila, povětrnostní podmínky byly spíš už s předstihem trochu aprílové a tak jsme si prošli od ranních přeháněk a ledového větru až ke krásnému teplému a slunečnému odpoledni.

K občerstvení a k ochutnání byly všelijaké dobroty, mezi jinými také další prototypy mléčných výrobků. Na oběd pak většina z nás vyrazila do místní restaurace, ale nebýt některých vyhladovělých jedinců, kteří důsledně připomínali, že slunce je již v nadhlavníku, našli by se i tací, kteří by se od práce snad ani neodtrhli.

Všechny preparáty se podařilo vyprostit z jejich dočasných schránek. Hlavně obsah rohů byl dosti různorodý a podle toho se mu také více či méně chtělo ven. Když se dal vyklepat v jednom kuse, byl to uspokojivý pocit; když ne, což bylo většinou, přišly na řadu špachtličky. Mletý křemen byl pro změnu do rohů naplněn a uložen pod zem, kde se bude postupně přetvářet na preparát křemenáček. Všem, kteří přijeli pomoci s přípravou preparátů na další sezónu, i účastníkům z Bemagra, patří velký dík.