Dožínky


20. 11. 2015

Letos sice bez přívlastků, ale opět s hojností jídla, pití a dobré zábavy, vše pečlivě připraveno a zorganizováno pod taktovkou Růženky a Jiřky z buňky Zázemí. Ze všech laskomin na krásně prostřených stolech budily největší pozornost obdélníkové tácky s ochutnávkou čtrnácti druhů sýrů od našich dvou mlékařek, Martiny a Marušky. Nevznikly zatím v mlékárně, ale chutnaly moc.

Po společném obědě bylo na programu vystoupení dětí z mateřské a základní školy, které nám připomnělo, jak ten čas strašně letí, protože děti rostou jako z vody a protože Advent klepe na dveře. Kdo si chtěl popovídat s kolegy a známými, měl ideální možnost do příchodu kapely Tamara, která už se na našich dožínkách pěkně zabydlela. Brzy poté, co se muzikanti chopili svých nástrojů, ovládli parket tanečníci a rozhovory bylo možné vést spíše s kuřáky v předsálí, anebo se pokusit odezírat. Hojně se využívalo oboje.

Dalším očekávaným bodem programu byla tombola. Cen bylo požehnaně a mezi nimi spousta biopotravin přímo z Bemagra: poukázky na mléko, maso, klobásy, vejce, tácky se sýry a vanička s tvarohem. Krom toho nějaké pochutiny odjinud, šetrná drogerie a hlavní cena, model traktoru John Deere. U některých výher by se dalo říci, že to bylo nošení dříví do lesa, to když mlékaři vyhrávali mléko či chovatelé slepic vejce, ale zelený traktůrek přišel do správných rukou. Radost byla veliká.

A pak už to šlo v podobném duchu jako předtím. Zatímco venku utěšeně přibývaly tolik potřebné napršené milimetry, v krvi přibývaly promile, ale to už k dožínkám patří, že je pěkně veselo. Sezónu máme tedy za sebou, na novou je už ale stejně zaděláno. Příroda se letos ještě ani nestihla uložit ke spánku, a za měsíc je Slunovrat. Tak šťastné a veselé a všem dobrou noc...