Dubnový společný oběd


10. 4. 2014

Důležitým bodem tohoto setkání bylo kromě konzumace řízků s bramborovým salátem či těstovin s brokolicí a sýrovou omáčkou také představení prvních tří ze sedmi buněk (nebo také orgánů) Bemagra, a to staronové Rostlinky a nově definovaných buněk Malá rostlinka a Krajina. Vedoucí jednotlivých buněk krátce představili jejich členy, činnost, vizi či poslání a také způsob, jakým by toto poslání v budoucnu rádi naplňovali. Pro spolupracovníky to bylo většinou první seznámení s tímto materiálem, který by se však v následujících měsících měl stát východiskem pro diskuzi a hledání společných cílů uvnitř buněk a naplňování poslání Bemagra jako celku.

Na závěr připomněl pan Knížek, kolik škod mohou v mezilidských vztazích napáchat pomluvy a všelijaké domněnky, polopravdy či lži, které ať už z nevědomosti nebo ze zlé vůle šíříme dál a vyzval ke společné snaze o předcházení jejich vzniku.

Tak jako na předešlém obědě, i tentokrát nás před i po jídle zpěvem a hrou na housle provázela paní Anna. Přidalo se již více odvážných zpěváků, otázkou však stále zůstává: bude z nás někdy sbor?