Biodynamický den


15. 4. 2014

Když byl vybírán termín pro biodynamický den, nikoho by po několika měsících nadprůměrně teplého počasí asi nenapadlo, za jakých povětrnostních podmínek se bude nakonec odehrávat. Vše sice začalo slibně vykukujícím sluníčkem a modrou oblohou, to ale netrvalo dlouho a dostavil se ledový vítr, sněhové mraky a teploty těsně nad nulou. Hřál nás snad jen pocit pospolitosti a vědomí, jak blahodárně budou preparáty působit na naše pole.

Jako tradičně byli na tento den sezváni naši staří známí z blízka i z daleka. Přijeli se však podívat a přiložit ruku ke společnému dílu i zájemci o biodynamiku, kteří do Bemagra zavítali poprvé. Díky společnému úsilí bylo nakonec do oběda hotovo: křemenáček naplněn do rohů, roháček vykopán a z rohů naopak vyklepán, a bedničky se naplnily i preparáty z řebříčku, pampelišky a dubové kůry.

V teple jsme pak už s chutí snědli výbornou zeleninovou polévku a chleby s vajíčkovou pomazánkou, které pro nás připravila naše spolupracovnice Maruška. Při závěrečném společném posezení praskala Mílova kancelář ve švech. Probraly se zkušenosti a nápady, rozdaly sazeničky a vyměnily kontakty. I o tom jsou totiž biodynamické dny.